Jättendals RK 2013-08-10
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2013-08-10 kl. 19:55
Klass 1 - Dressyr Lätt C:1 Kategori B + C
Klass 1 - Dressyr Lätt C:1 Kategori D
Klass 2 - Dressyr Lätt B:1 Kategori B
Klass 2 - Dressyr Lätt B:1 Kategori C
Klass 2 - Dressyr Lätt B:1 Kategori D
Klass 3 - Dressyr Lätt A:1 Kategori B
Klass 3 - Dressyr Lätt A:1 Kategori C
Klass 3 - Dressyr Lätt A:1 Kategori D

Klass 1 - Dressyr Lätt C:1 Kategori B + C Preliminär
4 anmälda, 4 startande, 1 placerade
Överdomare: Moa Belin
Tävlingsledare: Marita Belin
Domare C: Maria Näslund
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 KlubbHärstamning 
1Amanda SjökvistMiracel 16016059,259
 Njurunda RFCarolinas Foxglove - Jocer 4671 
 
2Jennifer DahlströmWilliam the Conqueror 152,5152,556,481
 Njurunda RFTyrrestrup´s Highlight - Okänd2 
3Amanda KransWiskers 14414453,333
 Bergsjö R&KSOkänd - Okänd3 
4Louise NorbergPrimesse  0 
 Jättendals RKCastor ll - Twyford My Man  
 
till toppen

Klass 1 - Dressyr Lätt C:1 Kategori D Preliminär
4 anmälda, 4 startande, 1 placerade
Överdomare: Moa Belin
Tävlingsledare: Marita Belin
Domare C: Maria Näslund
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 KlubbHärstamning 
1Alice ErikssonHold Countybell Blue 18318367,778
 Njurunda RFCountach Campbell - Brantshammar Bell Dara RC 281 
 
2Olivia BjörkNikitha av Ryabacken 169,5169,562,778
 Njurunda RFHarras 10 - Noel2 
3Michaela Wallgren Hunk van de Bijvank 16616661,481
 Njurunda RFTownend Robbie3 
4Elin SchönborgTindra 159,5159,559,074
 Mitt Hjärta HästsportföreningOkänd - Okänd4 
 
till toppen

Klass 2 - Dressyr Lätt B:1 Kategori B Preliminär
5 anmälda, 5 startande, 2 placerade
Överdomare: Moa Belin
Tävlingsledare: Marita Belin
Domare C: Maria Näslund
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 KlubbHärstamning 
1Wilma PerssonGuld 19119165,862
 Timrå HSFOkänd - Okänd1 
2Stina Skalberg HalvarssonDo it Douglas 18918965,172
 Ljusdals RKNicolas G - Goldör2 
 
3Thula OlskimsCaboy 183,5183,563,276
 Mitt Hjärta HästsportföreningPaddock Camargue RW - Coed Coch Targed RW3 
4Ida MelinMurgårdens Amber 176,5176,560,862
 Hudiksvalls R&PKScrafton Night Owl - Molstabergs Sandstorm4 
5Louise NorbergPrimesse 159,5159,555,000
 Jättendals RKCastor ll - Twyford My Man5 
 
till toppen

Klass 2 - Dressyr Lätt B:1 Kategori C Preliminär
6 anmälda, 6 startande, 2 placerade
Överdomare: Moa Belin
Tävlingsledare: Marita Belin
Domare C: Maria Näslund
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 KlubbHärstamning 
1Clara JonssonMr Bentley 187,5187,564,655
 Bollnäs RSHolens Ingolf - Rolls Royce1 
1Ottilia LundbergAsgårds Söndag 187,5187,564,655
 Sundsvalls FKCarolinas Foxglove RW - Balans RWR1 
 
3Anna FagerströmMerania 18318363,103
 Hudiksvalls R&PKNeron - Wendelinus van de Schafferden3 
4Evelina OlssonAndreas 181,5181,562,586
 Sundsvalls RKOkänd - Okänd4 
5Jennifer DahlströmWilliam the Conqueror 16916958,276
 Njurunda RFTyrrestrup´s Highlight - Okänd5 
6Emma Wedin SköldKulltorps Heidi 15615653,793
 Ringnäs RFPaddock Camargue - Downland Arcady WSB 245116 
 
till toppen

Klass 2 - Dressyr Lätt B:1 Kategori D Preliminär
10 anmälda, 9 startande, 3 placerade
Överdomare: Moa Belin
Tävlingsledare: Marita Belin
Domare C: Moa Belin
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 KlubbHärstamning 
1Maja WennstigGimmic 197,5197,568,103
 Bollnäs RS- - -1 
2Hanna NilssonKlein Holland´s Kathie 188,5188,565,000
 Hudiksvalls R&PKOkänd - Penycru. Telynor2 
3Lina EkstedtMelissa Moonlight 18318363,103
 Nansta SportryttarföreningOkänd - Okänd3 
 
4Agnes RundbergSalt´n Pepper 180,5180,562,241
 Söderhamnsort. RF 4 
5Alice ErikssonHold Countybell Blue 18018062,069
 Njurunda RFCountach Campbell - Brantshammar Bell Dara RC 285 
6Marie BjörsTörnrosa 17617660,690
 Ljusdals RKPomisz - Okänd6 
7Malva PetterssonArhults Geisha 17417460,000
 Mitt Hjärta HästsportföreningLeuns Veld`s Elegant - Veronas Bo- Gi7 
8Elin EkstedtMovie Star 17117158,966
 Tunalids RKGranath - Ponte8 
9Maya BalazsiTipTop 170,5170,558,793
 Hudiksvalls R&PKJanus RC 71 - Millfield Ensign RC 329 
 Olivia BjörkNikitha av Ryabacken    
 Njurunda RFHarras 10 - Noel  
 
till toppen

Klass 3 - Dressyr Lätt A:1 Kategori B Preliminär
4 anmälda, 4 startande, 1 placerade
Överdomare: Moa Belin
Tävlingsledare: Marita Belin
Domare C: Moa Belin
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 KlubbHärstamning 
1Stina Skalberg HalvarssonDo it Douglas 234,5234,561,711
 Ljusdals RKNicolas G - Goldör1 
 
2Saga LarssonDrambuie II 22322358,684
 Hudiksvalls R&PKEkbäckens Savoy - Pevire Coch2 
3Wilma PerssonGuld 218,5218,557,500
 Timrå HSFOkänd - Okänd3 
4Ida MelinMurgårdens Amber 21621656,842
 Hudiksvalls R&PKScrafton Night Owl - Molstabergs Sandstorm4 
 
till toppen

Klass 3 - Dressyr Lätt A:1 Kategori C Preliminär
6 anmälda, 6 startande, 2 placerade
Överdomare: Moa Belin
Tävlingsledare: Marita Belin
Domare C: Moa Belin
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 KlubbHärstamning 
1Julia JanssonPrins Hot Fox H 23623662,105
 Hudiksvalls R&PKCarolinas Fox Glove - Menelek1 
2Michelle JohnsonMilton Mercury 230,5230,560,658
 Hudiksvalls R&PKokänd - okänd2 
 
3Clara JonssonMr Bentley 22822860,000
 Bollnäs RSHolens Ingolf - Rolls Royce3 
4Evelina OlssonAndreas 22622659,474
 Sundsvalls RKOkänd - Okänd4 
5Emelie AnderssonÄngsgårdens Hazel 219,5219,557,763
 Gnarps RidklubbVernons Peeping Tom - Brozzan RNF 885 
6Ottilia LundbergAsgårds Söndag 187,5187,549,342
 Sundsvalls FKCarolinas Foxglove RW - Balans RWR6 
 
till toppen

Klass 3 - Dressyr Lätt A:1 Kategori D Preliminär
5 anmälda, 5 startande, 2 placerade
Överdomare: Moa Belin
Tävlingsledare: Marita Belin
Domare C: Moa Belin
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 KlubbHärstamning 
1Maja WennstigGimmic 254,5254,566,974
 Bollnäs RS- - -1 
2Amelia TapperJolstads Allabell 249,5249,565,658
 Söderhamns HKValentin Bell RNF - Hoekshors Denny RNF2 
 
3Ella HåkanssonLady Belle 23123160,789
 Njurunda RFVallas Caracas - Vitas Nova´s Golden Boris H1333 
4Maya BalazsiTipTop 23023060,526
 Hudiksvalls R&PKJanus RC 71 - Millfield Ensign RC 324 
5Malva PetterssonArhults Geisha 213,5213,556,184
 Mitt Hjärta HästsportföreningLeuns Veld`s Elegant - Veronas Bo- Gi5 
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport