Jättendals RK 2014-08-07
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2014-08-07 kl. 22:39
Klass 1 - Dressyr Lätt B:2
Klass 2 - Dressyr Lätt A:3 2013

Klass 1 - Dressyr Lätt B:2 Preliminär
15 anmälda, 13 startande, 4 placerade
Överdomare: Moa Belin
Tävlingsledare: Marita Belin
Domare C: Moa Belin
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 KlubbHärstamning 
1Agneta HedmanSandiego 21021070,000
 Sundsvalls RKSandakan - Bernstein1 
2Stina PerssonQuite Sun Blaze 20320367,667
 Söderhamnsort. RFQuite Easy - Marco Mitras2 
3Emma FlodinTuddebo Boy 20020066,667
 Sundsvalls FKJoelsbo Coulthard - Carolinas Foxglove RW 743 
4My JeppssonBellotrix 19519565,000
 Ljunits-Herrestads ROkänd - Okänd4 
 
5Emma NiklassonWelandine C 192,5192,564,167
 Sundsvalls FKComte - Wordly5 
6Åsa Sundin TengrosSavanna 19219264,000
 Sundsvalls FKAcacio (ex Acagion) - Cortez6 
7Susan AnderssonCorona 191,5191,563,833
 Gnarps RidklubbAcacio - Allegretto7 
8Malin Persson4Hell 18518561,667
 Söderhamns HKOkänd - Okänd8 
9Josefine FreÚdGuns Ballerina 183,5183,561,167
 Sundsvalls FKGiant Chill - Tibur9 
10Anita HanssonAbygail 18318361,000
 Sundsvalls FKCortus - Paroll10 
11Sofia SundinValdidora 180,5180,560,167
 Sundsvalls FKNo Limit - Formateur11 
12Lina SmålänningDiva 17317357,667
 Edsbyns RKSandreo - Granit12 
13Carolin SundbergLongfords Shioban 171,5171,557,167
 Söderhamns HKSilvano - Diamond Lad13 
 
till toppen

Klass 2 - Dressyr Lätt A:3 2013 Preliminär
10 anmälda, 10 startande, 3 placerade
Överdomare: Moa Belin
Tävlingsledare: Marita Belin
Domare C: Moa Belin
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 KlubbHärstamning 
1Stina PerssonQuite Sun Blaze 231,5231,566,143
 Söderhamnsort. RFQuite Easy - Marco Mitras1 
2AnneMarie ErikssonFenton 227,5227,565,000
 Hudiksvalls R&PKSwift - Furioso III2 
3Sara JanssonElliot 224,5224,564,143
 Delsbo K&RS 3 
 
4Jeanette GissbergDiantha 224,5224,564,143
 Timrå HSFStuurboord - Fortissimo3 
5Josefine BackCallsodie 218,5218,562,429
 Tunalids RKCallahan VDL - Rastell5 
6Åsa Sundin TengrosSavanna 215,5215,561,571
 Sundsvalls FKAcacio (ex Acagion) - Cortez6 
7Marleen FagerSanchez 21421461,143
 Edsbyns RKSaigon (ex Swingo) - Ceylon7 
8Yvonne BjörkmanMiss Rubinic 20820859,429
 Njurunda RFRubinrot - Tabac8 
9Anita HanssonAbygail 20320358,000
 Sundsvalls FKCortus - Paroll9 
10My JeppssonBellotrix 200,5200,557,286
 Ljunits-Herrestads ROkänd - Okänd10 
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport