Jättendals RK 2015-08-15
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2015-08-19 kl. 21:33
Klass 1 - Dressyr Lätt C:1 2015 Kategori C
Klass 1GR2 - Dressyr Lätt C:1 2015 Kategori D
Klass 2 - Dressyr Lätt B:1 2015 Kategori C
Klass 2GR2 - Dressyr Lätt B:1 2015 Kategori D
Klass 3 - Dressyr Lätt A:1 Kategori C + D
Klass 3GR2 - Dressyr Lätt A:1 Kategori C + D

Klass 1 - Dressyr Lätt C:1 2015 Kategori C
3 anmälda, 3 startande, 1 placerade
Domare C: Moa Belin
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 KlubbHärstamning 
1Amanda WiklundDakirs Fideli SH 17417464,444
 Näsets RSDakir FA 208/85 - Sa'fed GB1 
 
2Pernilla Sundqvist/HöglundCaija 2 169,5169,562,778
 Timrå HSFOkänd - Okänd2 
3Elin FranssonÄngsgårdens Hazel 164,5164,560,926
 Gnarps RidklubbVernons Peeping Tom - Brozzan RNF 883 
 
till toppen

Klass 1GR2 - Dressyr Lätt C:1 2015 Kategori D
4 anmälda, 4 startande, 1 placerade
Tävlingsledare: Marita Belin
Domare C: Moa Belin
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 KlubbHärstamning 
1My NordqvistCooper TG 17717765,556
 Timrå HSFBoomer - Orchard D'Avranches1 
 
2Lovisa TjernlundConan 17217263,704
 Timrå HSFOkänd - Okänd2 
3Aina KnollenburgLightening Tomás 16716761,852
 Sundsvalls FKKnockillaree Tomás - Little Joe3 
4Sandra KnutssonRhett Butler 166,5166,561,667
 Matfors RFJuno Rory - Hagens O'Chief RC 684 
 
till toppen

Klass 2 - Dressyr Lätt B:1 2015 Kategori C
4 anmälda, 4 startande, 1 placerade
Domare C: Moa Belin
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 KlubbHärstamning 
1Paulina EkdahlFighter 194,5194,569,464
 Sundsvalls FKOkänd1 
 
2Amanda WiklundDakirs Fideli SH 177,5177,563,393
 Näsets RSDakir FA 208/85 - Sa'fed GB2 
3Pernilla Sundqvist/HöglundCaija 2 174,5174,562,321
 Timrå HSFOkänd - Okänd3 
4Johanna ArnessonRunsås Rembranth 17317361,786
 Matfors RFJacobs Delicato 99029554 - Dabernon Replica4 
 
till toppen

Klass 2GR2 - Dressyr Lätt B:1 2015 Kategori D
6 anmälda, 6 startande, 2 placerade
Tävlingsledare: Marita Belin
Domare C: Moa Belin
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 KlubbHärstamning 
1Emma FlodinTuddebo Boy 188,5188,567,321
 Sundsvalls FKJoelsbo Coulthard - Carolinas Foxglove RW 741 
1Alice ErikssonHold Countybell Blue 188,5188,567,321
 Njurunda RFCountach Campbell - Brantshammar Bell Dara RC 281 
 
3Olivia ArnessonAli Niwa 18018064,286
 Matfors RF 3 
4Lovisa TjernlundConan 177,5177,563,393
 Timrå HSFOkänd - Okänd4 
5Amanda KransSofy Af Gronagergård 17517562,500
 Bergsjö R&KSTai Calido - Shetan5 
6Aina KnollenburgLightening Tomás 00 
 Sundsvalls FKKnockillaree Tomás - Little Joe  
 
till toppen

Klass 3 - Dressyr Lätt A:1 Kategori C + D
3 anmälda, 3 startande, 1 placerade
Domare C: Moa Belin
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 KlubbHärstamning 
1Alice ErikssonHold Countybell Blue 231,5231,560,921
 Njurunda RFCountach Campbell - Brantshammar Bell Dara RC 281 
 
2Paulina EkdahlFighter 227,5227,559,868
 Sundsvalls FKOkänd2 
3Olivia ArnessonAli Niwa  0 
 Matfors RFOkänd - Okänd  
 
till toppen

Klass 3GR2 - Dressyr Lätt A:1 Kategori C + D
3 anmälda, 3 startande, 1 placerade
Tävlingsledare: Marita Belin
Domare C: Moa Belin
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 KlubbHärstamning 
1Erica NorrbomLinsa Villeroy 26026068,421
 Näsets RSParcybedw Boy George - Ceibach Bonheddwr WSB 189191 
 
2Sandra HolmstenTrestena Honey Honey 24924965,526
 Njurunda RFVardra Santos - Digamist xx2 
3Ella HåkanssonLady Belle 245,5245,564,605
 Njurunda RFVallas Caracas - Vitas Nova´s Golden Boris H1333 
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport