Jättendals RK 2013-06-06
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2013-06-09 kl. 20:01
Klass 1 - Hoppning 0.90 bed. Clear Round
Klass 2 - Hoppning 1.00 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
Klass 2 - Hoppning 1.00 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. B
Klass 3 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
Klass 3 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. B
Klass 4 - Hoppning 1.15 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A

Klass 1 - Hoppning 0.90 bed. Clear Round
20 anmälda, 19 startande, 6 placerade
Överdomare: Helene Baumgartner La
Tävlingsledare: Jannika Larsson
Banbyggare: Eva Hägglund
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 KlubbHärstamningFelTid
1Isabelle NilssonFayet  
 Sundsvalls RKUskudar des Malais (SF) - Ragtime Band xx057,20
1Lena BelinLafajet F  
 Gnarps RidklubbLafitte - Wellenspiel 2732052,70
1Sofia JungdalenMombasa  
 Näsets RSCyklon - Dante057,70
1Malin RönnbergDakirs Desmond  
 Timrå HSFDakir - Sa´fed055,10
1Elisabet AnderssonOlaf  
 Sundsvalls FKArmstrong - Pericles xx052,20
1Marta PerssonNiver Boy  
 Söderhamnsort. RFNiveau - Diaghlyphard063,00
 
7Stina PerssonMr Midsummer Surprise  
 Söderhamnsort. RFAkribori - Marco Mitras165,70
8Paula JohanssonBently  
 Hudiksvalls R&PKIndorado - Emilion456,20
8Evelina AnderssonNida  
 Njurunda RFHelanis - Libellus445,50
8Suzanne RünellDe Primeró  
 Jättendals RKDon Primero - Hernando xx457,70
8Josefine BackCallsodie  
 Tunalids RKCallahan VDL - Rastell453,30
12Marianne Bäckström WestmanKilligrews Stella  
 Näsets RSAcodetto - Quite Easy878,20
12Kristina MoodEmperador  
 Nansta SportryttarföreningWeltman - Ganesco853,60
12Madelene CollinTå Marina  
 Hudiksvalls R&PKMarine Svarten - Fröyvar853,80
15Linn LundmarkCorona  
 Gnarps RidklubbAcacio - Allegretto980,70
16Julia ErikssonTourin  
 Gnarps RidklubbHomme d'Honneur - Dammen1262,90
17Malin CollinCenturion  
 Hudiksvalls R&PKCastor - LoopingUte. 
17Julia ErikssonMaker  
 Hudiksvalls R&PKHipovit - DolmerUte. 
17Josefine FreédGuns Ballerina  
 Sundsvalls FKGiant Chill - TiburUte. 
 Sigrid WesterholmBanner  
 Näsets RSSilver Banner  
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning 1.00 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
9 anmälda, 6 startande, 2 placerade
Överdomare: Helene Baumgartner La
Tävlingsledare: Jannika Larsson
Banbyggare: Eva Hägglund
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 KlubbHärstamningFelTidFelTid
1Malin RönnbergDakirs Desmond   
 Timrå HSFDakir - Sa´fed054,70023,90
2Linn LundmarkTriton   
 Gnarps RidklubbMaraton - Urbino054,50029,80
 
3Paula JohanssonBently   
 Hudiksvalls R&PKIndorado - Emilion059,30037,00
4My SilfverKaprys   
 Sundsvalls FKLwówek 2408 - Picasso 2466455,20  
5Kristina MoodEmperador   
 Nansta SportryttarföreningWeltman - Ganesco671,00  
6Malin CollinCenturion   
 Hudiksvalls R&PKCastor - LoopingUte.   
 Carolin SöderströmMaiweri   
 Jättendals RKMagini - Rocky    
 Julia ErikssonMaker   
 Hudiksvalls R&PKHipovit - Dolmer    
 Matilda LarssonLavanda   
 Gnarps RidklubbLoengrins - Calderon    
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning 1.00 bed. A Avd. B
10 anmälda, 10 startande, 3 placerade
Överdomare: Helene Baumgartner La
Tävlingsledare: Jannika Larsson
Banbyggare: Eva Hägglund
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 KlubbHärstamningFelTid
1Helena SällVado  
 Söderhamns HKSapiecha - Corde058,40
1Emma RosenqvistFenellon Falls  
 Edsbyns RKFeliciano - Lake Bid054,40
1Stina PerssonMr Midsummer Surprise  
 Söderhamnsort. RFAkribori - Marco Mitras059,70
1Josefine BackCallsodie  
 Tunalids RKCallahan VDL - Rastell057,40
1Merethe OlofssonPhoenix  
 Jättendals RKCrelido - Oxenholm Pioneer061,30
 
6Marta PerssonNiver Boy  
   463,60
6Isabelle NilssonFayet  
 Sundsvalls RKUskudar des Malais (SF) - Ragtime Band xx459,20
6Josefine BackRoyal Choco Lad  
 Tunalids RKTemptation - Granit460,20
9Madelene CollinTå Marina  
 Hudiksvalls R&PKMarine Svarten - Fröyvar1071,10
10Sofia JungdalenMombasa  
 Näsets RSCyklon - Dante2480,60
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
6 anmälda, 5 startande, 2 placerade
Överdomare: Helene Baumgartner La
Tävlingsledare: Jannika Larsson
Banbyggare: Eva Hägglund
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 KlubbHärstamningFelTidFelTid
1Mathilda MickelssonFrida   
 Hudiksvalls R&PKFeliciano (SWB) - Labrador059,70030,80
2Carina EkebroCreutzigerBrain Storm   
 Sundsvalls FKOkänd056,70034,40
 
3Mathilda MickelssonPhiladelphia   
 Hudiksvalls R&PKFighting Alpha - Adlantus As057,50433,30
4Christine LarssonJackpot F   
 Näsets RSCortez - Ahorn054,70440,20
5Linda ZättlinAbigail   
 Hudiksvalls R&PKCortus - PassepartoutUte.   
 Matilda LarssonLavanda   
 Gnarps RidklubbLoengrins - Calderon    
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning 1.10 bed. A Avd. B
4 anmälda, 4 startande, 1 placerade
Överdomare: Helene Baumgartner La
Tävlingsledare: Jannika Larsson
Banbyggare: Eva Hägglund
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 KlubbHärstamningFelTid
1Helena SällVado  
 Söderhamns HKSapiecha - Corde057,50
1Emma RosenqvistFenellon Falls  
 Edsbyns RKFeliciano - Lake Bid054,50
1Merethe OlofssonPhoenix  
 Jättendals RKCrelido - Oxenholm Pioneer059,60
 
4My SilfverKaprys  
 Sundsvalls FKLwówek 2408 - Picasso 2466Ute. 
 
till toppen

Klass 4 - Hoppning 1.15 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
3 anmälda, 3 startande, 1 placerade
Överdomare: Helene Baumgartner La
Tävlingsledare: Jannika Larsson
Banbyggare: Eva Hägglund
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 KlubbHärstamningFelTidFelTid
1Mathilda MickelssonPhiladelphia   
 Hudiksvalls R&PKFighting Alpha - Adlantus As063,50040,90
 
2Mathilda MickelssonFrida   
 Hudiksvalls R&PKFeliciano (SWB) - Labrador064,30444,40
3Linda ZättlinAbigail   
 Hudiksvalls R&PKCortus - Passepartout581,20  
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport